ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2906402
*
nr 290 6402
Spegel
Förgylld H.90
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 09:40:22
1
200 kr
6/12 18:56:13
2
200 kr
6/12 18:56:38
2
300 kr
8/12 11:32:42
3
400 kr
8/12 11:37:00
3
600 kr
8/12 11:56:53
4
450 kr
8/12 11:57:14
4
500 kr
8/12 11:57:40
4
600 kr
8/12 13:38:34
5
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld h spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 290 6402
Spegel
Förgylld H.90
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 09:40:22 | 1 | 200 kr |
6/12 18:56:13 | 2 | 200 kr |
6/12 18:56:38 | 2 | 300 kr |
8/12 11:32:42 | 3 | 400 kr |
8/12 11:37:00 | 3 | 600 kr |
8/12 11:56:53 | 4 | 450 kr |
8/12 11:57:14 | 4 | 500 kr |
8/12 11:57:40 | 4 | 600 kr |
8/12 13:38:34 | 5 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld h spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02